مرگ اعضای یک خانواده در جیحون

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها

تاریخ انتشار: پنجشنبه 12 بهمن 1396 - 17:07

کد خبر: 257761

سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفت: اعضای یک خانواده در خیابان جیحون پس از انتشار گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، سید جلال ملکی در گفت‌وگویی با اعلام خبر گازگرفتگی در یک منزل مسکونی در خیابان جیحون درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 12:18 ظهر امروز حادثه گازگرفتگی در یک منزل مسکونی در خیابان جیحون، خیابان مرتضوی به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه 85 آتش‌نشانی به محل اعزام شده و در مدت زمان چهار دقیقه به محل حادثه رسیدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه یک منزل دو طبقه قدیمی بود، در طبقه اول در یک واحد حدوداً 50 متری نشت گاز مونوکسیدکربن اتفاق افتاده و پیش از رسیدن آتش‌نشانان اقوام و آشنایان این خانواده از عدم حضور و پاسخگویی اعضای خانواده نگران شده و در خانه باز کرده که با وضعیت بی‌رمق اعضای یک خانواده شامل پدر و مادر حدوداً 27 ساله و دختر پنج ماهه مواجه شده بودند.

وی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان در محل حادثه حاضر شده، بررسی‌های اولیه انجام و با حضور عوامل اورژانس مشخص شد هر سه نفر ساعتها قبل جان خود را از دست داده‌اند.

ملکی متذکر شد: با حضور کارشناس سازمان آتش‌نشانی و بررسی دقیق‌تر مشخص شد مسدود بودن لوله سیمانی داخل دیوار که به عنوان خروجی دودکش بخاری استفاده می‌شد و گرفتگی مسیر دودکش باعث عدم خروج آلاینده‌ها و انتشار گاز منوکسید کربن به داخل منزل شده و این حادثه تلخ را رقم زده بود.

وی با بیان اینکه علت اصلی مرگ این افراد توسط پزشکی قانونی مشخص می‌شود تصریح کرد: محرز بود که گاز مونوکسید کربن به مقدار بسیار زیاد در این منزل منتشر شده است، در نهایت آتش‌نشانان محل حادثه را به عوامل انتظامی تحویل داده و به ایستگاهشان بازگشتند.

ملکی با بیان اینکه دیدن چنین صحنه‌هایی برای آتش‌نشانان بسیار دردناک است، گفت: با رعایت اصول ایمنی می‌توان جلوی حوادث تلخ را گرفت، باید نسبت به باز بودن مسیر هر خروجی دودکش اطمینان حاصل پیدا کرد، مخصوصاً اگر دودکشها مانند این حادثه روی پشت‌بام کلاهک نداشته باشد احتمال مسدود شدن آن در طول زمان بسیار زیاد است.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران یادآور شد: به راحتی می‌توان با استفاده از یک طناب و یک سنگ یا گوی از باز بودن مسیر دودکش اطمینان حاصل کرد به نحوی که باید گوی یا سنگ را به طناب وصل کرد و آن را به داخل دودکش فرستاد، اگر گوی تا دهانه خروجی دودکش به راحتی پایین رفت می‌توان اطمینان حاصل کنیم که مسیر دودکش باز است و به همین سادگی می‌توان جلوی حوادث بسیار تلخ را گرفت.

کانال تلگرام خبرنامه دانشجویان ایران
اینستاگرام
آپارات خبرنامه دانشجویان ایران
'); d.write('
' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 12 بهمن 1396 ساعت: 20:28
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها