هشدار ترکیه به آمریکا درباره رویارویی احتمالی در صورت ادامه حمایت از کردها

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها

به گزارش ایسنا، بکر بوزداغ، معاون نخست وزیر ترکیه در مصاحبه با آهابر گفت: آن کسانی که از این سازمان تروریستی حمایت می‌کنند در این نبرد هدف قرار می‌گیرند. ایالات متحده آمریکا باید در عملکرد سربازان و عواملی که از "تروریست‌های" میدانی حمایت به عمل می‌آورند بازنگری کند تا جلوی رویارویی با ترکیه گرفته شود.

در همین حال بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه امروز گفت: همکاری آمریکا با سازمان‌های تروریستی برای واشنگتن "خود تحقیری" است.

او گفت: واقعا برای آمریکا تحقیرکننده است که بخواهد با سازمان‌های تروریستی ارتباط داشته باشد و با یک سازمان تروریستی در منطقه همکاری کند.

ییلدیریم مدعی شد: عملیات شاخه زیتون در منطقه عفرین طبق برنامه ادامه می‌یابد و تاکنون طی این عملیات بیش از ۳۰۰ کرد کشته شده‌اند. ترکیه از شنبه عملیات شاخه زیتون را برای حذف عوامل پ.ک.ک – پ‌.‌ی‌.د و تروریست‌های داعش از عفرین آغاز کرده است.

ستاد ارتش ترکیه می‌گوید: عملیات شاخه زیتون با هدف ایجاد امنیت و ثبات در امتداد مرزهای ترکیه و این منطقه و نیز حفاظت از مردم سوریه از دست سرکوب‌ها و ظلم‌های تروریست‌هاست.

در بیانیه آنها آمده است: این عملیات در چارچوب حق ترکیه طبق قوانین بین‌الملل، تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل، حق دفاع از خود طبق منشور سازمان ملل و احترام به تمامیت ارضی سوریه انجام می‌شود.

از ژوئیه ۲۰۱۲ زمانی که ارتش بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه از عفرین خارج شد، این منطقه کردنشین به دست گروه‌های کرد افتاد. ترکیه می‌گوید از آن زمان عفرین به مخفیگاهی برای پ.ک.ک و پ‌.‌ی‌.د تبدیل شده است.

انتهای پیام

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت: 21:10
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها