دانشجویان در قبال این جنایت سکوت نمی‌کنند/ ما دانشجویان صدای مظلومان می‌شویم

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

آرشیو مطالب

برچسب ها

تاریخ انتشار: یکشنبه 19 شهريور 1396 - 12:00

کد خبر: 245022

وظیفه هر مسلمان اعم از شیعیان و اهل تسنن است که به حمایت از مظلوم مخصوصا مسلمین بشتابد. ندای مسلمین مظلومی که از گذشته تا به امروز در گوشه و کنار جهان اعم از فلسطین، افغانستان، پاکستان و مابقی کشورهای مسلمان شنیده میشود و این روزها میانمار و ظلمی که به مردم بی دفاع مسلمان این کشور میشود بیش از پیش قلب هر انسانی را به درد می آورد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، به دنبال خبرهای تکان دهنده و موحشی که روزهای اخیر از کشتار وسیع و وحشیانه مسلمانان مظلوم میانمار در سکوت مرگبار مدعیان حقوق انسان و مدافعان سینه چاک آزادی عقیده و بیان به گوش جهانیان می رسد، امروز تهران شاهد راهپیمایی دانشجویان در حمایت از مردم مظلوم میانمار خواهد بود.

دانشجویان پیشقدم‌تر از همیشه با تدارک تجمعی اعتراض آمیز در مقابل نمایندگی سازمان ملل در تهران، صدای اعتراض خود و سایر جهانیان که معترض به این ماجرا هستند را به گوش مجامع بین‌المللی که در این باره فقط سکوت پیشه کردند می‌رسانند.

در این میان اما تمام تشکل‌های دانشجویی با خطوط فکری سیاسی متفاوت، نسبت به این جنایات معترضند و به هر نحوی دانشجویان را به این تجمع انسانی فرا می‌خوانند.

در این راستا، چند تن از فعالین دانشجویی ضمن محکوم کردن این جنایات، عموم مردم و دانشجویان را به این تجمع انسانی دعوت کردند:

دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت دانشگاه علوم پزشکی شیراز: دولت از ظرفیت سیاسی برجام برای حل این موضوع استفاده کند
ماندگار دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: وظیفه هر مسلمان اعم از شیعیان و اهل تسنن است که به حمایت از مظلوم مخصوصا مسلمین بشتابد. ندای مسلمین مظلومی که از گذشته تا به امروز در گوشه و کنار جهان اعم از فلسطین، افغانستان، پاکستان و مابقی کشورهای مسلمان شنیده می‌شود و این روزها میانمار و ظلمی که به مردم بی دفاع مسلمان این کشور می‌شود بیش از پیش قلب هر انسانی را به درد می اورد. نسل کشی مسلمانان این کشور و اواره کردن کودکان و زنان و افراد سالخورده به جرم مسلمان بودن در جامعه جهانی که مدعی ازادی است و سکوت جوامع بین المللی جای بسی سوال دارد هرچند که در گذشته هم در مقابل جنایات وحشیانه در ملت های مسلمان مهر بر دهان زده بودند و سکوت ننگ آوری انتخاب کرده اند.

همه حضور می‌یابیم؛ دولت پیگیری دیپلماسی کند

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به اهداف والای انقلاب اسلامی وظیفه هر مسلمان ایرانی است که در برابر ظلم ظالمان بیاستد و نگذارد دست های پشت پرده صهیونیستی و امریکایی ذره ذره مسلمانان را نابود کند و مقابل اقدامات خصمانه این جریانات انحرافی کوتاه نیاید. هر چند اگر سالیان قبل با شروع اقدامات تجاوزگرانه دولت میانمار به قشر مسلمان این کشور ملت های مسلمان مخصوصا ایران و متحدانش در مقابل این اقدامات واکنش نشان میدادند شاید اکنون شاهد این فجایع هولناک و غیر انسانی نبودیم ولی اکنون از رئیس جمهوری جناب دکتر روحانی و همچنین وزیرامور خارجه جناب دکتر ظریف انتظار می‌رود اقدامی فوری و تاثیر گذار برای توقف این جنایات وحشیانه اتخاذ نمایند و از ظرفیت سیاسی بوجود آمده بعد از برجام برای حل این موضوع استفاده کنند.

ماندگار در انتها گفت: از همه مردم بخصوص دانشجویان خط امامی و اصلاحطلب درخواست دارم در تجمع اعتراضی پیرامون این فاجعه مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل در تهران شرکت کنند و اعتراض خود را به گوش جهانیان برسانند و باعث دلگرمی مسلمین میانمار شوند و به آنها نشان دهند که ملت ایران یاور مظلومان و ستم دیدگان جهان است.

 دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی بهبهان: ما دانشجویان صدای مظلومان جهان می‌شویم
سیدعلیرضا میرطالبی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی بهبهان گفت: در تفسیر ایه‌ی ۸،۹ از سوره ی تکویر می‌خوانیم که خداوند در قیامت برای دختران زنده به گور شده ی اعراب دوران جاهلیت دادگاه عدل الهی برپا میکند دخترانی که مسلمان هم نیستند لذا مطابق با انچه که از تفسیر ارائه شده از ایه‌ی شریفه‌ی مذکور برداشت میشود پرداختن به مسئله‌ی مسلمانان میانمار و نسل کُشی و شیعه کُشی که درحال وقوع است نه تنها لازم است بلکه کافی هم نیست و نیازمند تلاش ها ومساعدت های فراوان دیگر از جانب دولت جمهوری اسلامی؛ ملل و دولت های دیگر و همچنین سازمان های حقوق بشری است.

میرطالبی ادامه داد: درگیری های بودییان افراطی و متحجر مسلمان تاریخچه ای دیرینه دارد اما انچه که از ان به نام قتل عام مردم روهینگیا نام برده میشود متعلق به دوران معاصر است که از سال 2012 تاکنون علی رغم اینکه نوسانات زمانی داشته است با حمایت ارتش و حکومت میانمار ادامه داشته و شدت یافته است. راه حل این بحران مطابق با فرمایشات رهبر کبیر انقلاب پیگیری‌های دیپلماتیک و فشار اوردن بر سازمان های حقوق بشری نظیر سازمان ملل متحد؛دیده بان جهانی و شورای امنیت است.

همه حضور می‌یابیم؛ دولت پیگیری دیپلماسی کند

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی بهبهان در انتها گفت: لذا تجمعات و پویش‌های دانشجویی و مردمی لازم است تا این دیپلماسی انفعالی از سوی دولت فعلی جمهوری اسلامی کنار گذاشته شود و سران سه قوه مواضع صریح و شفاف خود را اعلام کنند و ما دانشجویان صدای مظلومان جهان شویم بر گوش آن سازمانی که ظاهرا فقط نام حقوق بشر را یدک می‌کشد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران: ما دانشجویان سکوت نمی‌کنیم
دانیال حیدری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران گفت: سکوتی که از نسل کشی میانمار در جهان حاکم است خود گواه بر مظلومیت مردمان میانمار دارد، چرا که همواره صدای مظلومان ضعیف تر از صدای ظالمان است. اما طبق فرمایش امام خمینی(ره) هر کجا مظلومی باشد، ما طرفدار او هستیم و بر همه ی مسلمانان جهان بالاخص شیعیان فریضه ی واجبی است تا نسبت به این جنایت و اقدام غیر انسانی واکنش نشان دهند و در رأس این مردم، ما دانشجویان سکوت نمی کنیم و فردا در تجمع اعتراض دانشجویی نسبت به این فاجعه شرکت خواهیم کرد.

عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت: دانشجویان علم تظلم‌خواهی مردم میانمار را دست گرفته‌اند
مسعود دهقانی عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت گفت: دانشجویان به عنوان قشر بیدار و مطالبه گر جامعه علم مقابله و ظلم و دادخواهی را اینبار برای تظلم مردم مظلوم میانمار دست گرفته اند. اینکه ان شاالله با حضور بسیار گسترده دانشجویان انقلابی که به دعوت اتحادیه های دانشجویی و جنبش همیشه بیدار دانشجویی خواهیم توانست بر سازمان ملل و از طریق آن به قدرتهای جهان که حقوق بشر را منوط به شهروندان غرب کرده‌اند، تلنگری وارد کنیم بسیار به موقع و بجاست. چه بهتر خواهد بود اگر سیل دانشجویانی که برای بیداری نهادهای بین‌المللی و وظیفه‌ی انقلابی خود درقبال نسل کشی در میانمار، قدم برداشته‌اند با همین حجم از تبلیغات و تقوا، از مسولین جمهوری اسلامی نیز که چندان همسو با چشم امید مستضعفان در این جریان  فعالیت نکردند، مطالبه حق کنند.

دانیال حیدری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران گفت: سکوتی که از نسل کشی میانمار در جهان حاکم است خود گواه بر مظلومیت مردمان میانمار دارد ، چرا که هماره صدای مظلومان ضعیف تر از صدای ظالمان می باشد . اما طبق فرمایش امام خمینی ( ره ) هر کجا مظلومی باشد ، ما طرفدار او هستیم و بر همه ی مسلمانان جهان بالاخص شیعیان فریضه ی واجبی است تا نسبت به این جنایت و اقدام غیر انسانی واکنش نشان دهند و در رأس این مردم ، ما دانشجویان سکوت نمی کنیم و فردا در تجمع اعتراض دانشجویی نسبت به این فاجعه شرکت خواهیم کرد.

عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت افزود: باید برنامه ای در نظرگرفته شود تابه دنبال این فعالیت و تجمع عظیم جنبش همیشه بیدار و انقلابی دانشجویی، ارکان مختلف نظام از قوه ی قضاییه گرفته تا وزارت خارجه و سپاه و هر بازوی دیگر قدرتمندانه برای نجات مسلمانان مظلوم میانمار اقدام کنند. چنین بزنگاهی برای محک کمک به مظلوم و یاری به مستضعفان عالم که آرمان تک تک ملت جمهوری اسلامی است برای دانشجویان، سربلندی را به دنبال داشته و خواهد داشت انشاالله امیدواریم ادامه تجمع فردا به گونه‌ای باشد که در این میدان علم از دست دانشجویان زمین نیفتاده و بلکه دادخواهی در مرحله بعد به صورت بین المللی و با اقدام ادامه یابد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی همدان: وظیفه ما دانشجویان، حضور پررنگ در تجمع اعتراض‌آمیز علیه قاتلان مردم میانمار است
ایمان سرگزی، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی همدان گفت: امروزه کفر واستکبار جهانی تلاش می‌کند که ریشه اسلام را خشک کند و شاهد آن هستیم که هر نقطه از جهان در حال اجرای نقشه های اسلام ستیز خود هست در یک جا داعش ودر یک جا هم مسلمان کشی جالب این هست که همینها ادعا حقوق بشر دارند در حالی که در اتفاقات ونسل کشی یمن، بحرین، سوریه ومیانمار سکوت کرده اند.

وی افزود: حال وظیفه ما دانشجویان این است که با حضور پر رنگ در تجمع به قاتلان و گرگ صفتان بگویم که مردم میانمار تنها نیستند؛ این حضور باعث می‌شود که قاتلان مردم مظلوم میانمار متوجه شوند  که مردم میانمار تنها نیستند از مسئولین دیپلماسی وحقوقی کشور نیز در خواست داریم با پیگیری جدی وسریع حقوقی خواستار توقف هر چه سریع تر این جنایت هولناک بشوند.

دعوت انجمن ترقی‌خواه دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای تجمع

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه ارومیه: دولت تمام راههای کمک به مردم میانمار را طی کند
سینا عزیزی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه ارومیه گفت: پس از ماجرای یازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی پروژه اسلام هراسی و به تبع آن غارت مسلمانان و کشتار آنها توسط مدعی‌ترین کشور حامی حقوق بشر به شکل گسترده‌ای کلید خورد. حمله آمریکا و اذنابش به افغانستان و عراق‌، تشکیل و حمایت از گروه‌های تروریستی و ایجاد اختلاف و ناامنی در منطقه از سویی و عدم وجود اتحاد میان کشورهای به اصطلاح اسلامی از سوی دیگر ، شرایط را بر مسلمانان منطقه بسیار آشفته کرده است.

عزیزی ادامه داد: حکام نامسلمانی که حاکمیت برخی کشورهای اسلامی را عهده‌دار هستند ، آرزوهای دست نیافتنی صهیونیست‌ها را ممکن ساخته‌اند و جهان اسلام را از داشتن قدرت بین المللی محروم کرده‌اند. که این خود منجربه تحت فشار قرار گرفتن مسلمانان اقلیت همچون میانمار شده است. سهم صعودی‌ها در کشتار مسلمانان روهینگیایی دست کمی از آمریکا و اسرائیل ندارد.

دبیر انجمن اسلامی ارومیه خاطر نشان کرد: از دولت محترم، خواهانیم که با تمام قدرت پیگیر حقوق مسلمانان میانماری باشند. گرچه باید به ناکارآمدی اقدامات دیپلماتیک در این خصوص اقرار کرد. چگونه میتوان به راهکارهای دیپلماسی امید بست در حالی که سرکرده قتل عام کنندگان توسط مجامع بین‌المللی جایزه صلح نوبل دریافت کرده است. مضاف براینکه حوادث میانمار در سطح جهان به شدت سانسور رسانه‌ای می‌شود. این بار آخری نخواهد بود که مسلمانان در اقلیت مورد حمله وحشیانه قرار می‌گیرند، پس باید به فکر گزینه‌ای برای پیشگیری از وقوع جنایات مشابه بود. ما ضمن محکوم کردن جنایات ددمنشانه دولت و ارتش میانمار، از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران درخواست می‌کنیم هرچه سریع‌تر تمام راه‌های موجود برای کمک به مسلمانان میانمار را طی نماید و همچنین متولیان امر، امکان سنجی مقابله نظامی غیرمستقیم را انجام بدهند.

واکنش اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به فاجعه‌ی میانمار
امروز و دهه‌ها بعد از پایان جنگ‌جهانی، جهان ما بیشتر از هر زمان دیگری در آتش نزاع می‌سوزد. از سوریه و بحرین و عراق، تا یمن و نیجریه و میانمار، کمتر زمینی را می‌توان یافت که خون انسانی بر آن جاری نباشد. در این میان سازمانی که بنا بود سد راه خشونت‌های کور و تعصب‌های جاهلانه باشد ناتوان‌تر از هر زمانی در تاریخ وجودی خود به نظر می‌آید و روشن‌ضمیرانی که دل در گرو توفیق این نهاد داشتند ناامیدتر و مستاصل‌تر از همیشه به دنبال راهی برای پایان این «جنون جهانی» هستند. (متن کامل از اینجــــا)

واکنش شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی کشور به کشتار مردم میانمار
 دانشجویان و جوانان انقلابی دانشگاههای علوم پزشکی ، از تمامی مسئولین ذیربط تقاضا داریم در اسرع وقت جهت بهبود اوضاع مسلمانان مظلوم این کشور شرق آسیا  ، حل مشکلات آنان و حفظ جان و مال و امنیت و نوامیس مسلمانان این منطقه ، اقدامات عملی و اثربخش را انجام داده و التیامی بر زخم که نه ، بر این جراحت عظیم وارده بر پیکره دنیای اسلام باشند ؛ و تا اتمام این خشونت‌ها و مجازات مسببین آن از پای ننشینند. (متن کامل از اینجــــا)

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 10 تاريخ : يکشنبه 19 شهريور 1396 ساعت: 16:01
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123