دولت اسپانیا به جنگ همه‌پرسی کاتالونیا می‌رود

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

آرشیو مطالب

برچسب ها

تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 شهريور 1396 - 01:58

کد خبر: 244869

اسپانیا از دادگاه قانون اساسی این کشور خواست تا تدابیری برای بی‌اثر کردن رأی به برپایی همه‌پرسی استقلال کاتالونیا اتخاذ کند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، دولت اسپانیا از دادگاه قانون اساسی این کشور خواسته است تا تدابیری را برای بی‌اثر کردن رأی به برپایی همه‌پرسی استقلال کاتالونیا اتخاذ کند.

این در حالیست که قرار است تا ساعاتی دیگر برگزاری همه‌پرسی استقلال کاتالونیا (ناحیه ای در شمال شرقی اسپانیا) به تائید پارلمان این منطقه برسد.

نمایندگان طرفدار استقلال از اسپانیا در این پارلمان در اکثریت هستند و انتظار می‌رود لایحه برگزاری همه‌پرسی اول اکتبر را به رغم مخالفت شماری از نمایندگان به تصویب برسانند.

دولت اسپانیا به شدت با چنین کاری مخالف است و از دادگاه قانون اساسی خواسته است تا اقدامات احتمالی برای اعلام جرم علیه «جوردی سانچز» رئیس پارلمان کاتالونیا را در نظر بگیرد.

دولت اسپانیا گفته است تمام تلاش خود را برای جلوگیری از برپایی این همه‌پرسی که آن را غیر قانونی می‌داند، به کار خواهد بست.

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 22 تاريخ : پنجشنبه 16 شهريور 1396 ساعت: 11:35
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123